Hizmet Koşulları

HİZMET KOŞULLARI

Bu Şartlar'da ne gibi bilgiler yer alıyor?

Bu dizini, Hizmet Şartları'nda (Şartlar) gezinmenizi kolaylaştırmak için tasarladık. Sizin için yararlı bir rehber olacağını umuyoruz. Bununla birlikte, Şartlar'ın tamamını okumanız gerektiğini de hatırlatmak isteriz.

EDUHOL'e hoş geldiniz!

Bu bölümde sizinle olan ilişkimiz özetlenir. Hizmetin açıklaması, Sözleşmemizin tanımı ve hizmet sağlayıcınızın adı burada belirtilir.

Hizmet'i kimler kullanabilir?

Bu bölümde, Hizmeti kullanmak için karşılanması gereken bazı gereklilikler açıklanır ve kullanıcı kategorileri tanımlanır.

Hizmet'i Kullanımınız

Bu bölümde, Hizmetin kullanımıyla ilgili haklarınız ve Hizmeti kullanımınız için geçerli olan koşullar açıklanır. Hizmet üzerinde yapabileceğimiz değişikliklere dair açıklamalar da bu bölümde yer alır.

İçeriğiniz ve Davranışlarınız

Bu bölüm, Hizmete İçerik sağlayan kullanıcılar için geçerlidir. Burada, içerik yüklediğinizde bize verdiğiniz izinlerin kapsamı tanımlanır ve başkalarının haklarını ihlal edecek içerikler yüklemeyeceğinizi taahhüt ettiğiniz belirtilir.

Hesabın Askıya Alınması ve Feshedilmesi

Bu bölümde, EDUHOL ile olan ilişkinizin taraflardan birince feshedilebileceği durumlar açıklanır.

Diğer Yasal Şartlar

Bu bölümde, tarafların yasal yükümlülükleri yer alır. Ayrıca sorumluluk kabul etmeyeceğimiz bazı durumlar da açıklanır.

Bu Sözleşme Hakkında

Bu bölümde sözleşmemizle ilgili diğer önemli ayrıntılar yer alır. Bu Şartlar'da değişiklik yapmamız gerektiğinde neler olabileceğine veya Şartlar'ın hangi yasalara tabi olduğuna dair bilgiler, bu ayrıntılardan bazılarıdır.

 

HİZMET KOŞULLARI

Tarih: 1 Temmuz 2022

 

EDUHOL'e hoş geldiniz!

Giriş

EDUHOL platformunu ve bu platformun bir parçası olarak size sunduğumuz ürün, hizmet ve özellikleri (topluca "Hizmet") kullandığınız için teşekkür ederiz. 

Hizmetimiz

Hizmet, videolar yüklemenizi ya da izlemenizi, dokümanlar yüklemenizi ya da indirmenizi, online testte soru yüklemenizi ya da soruları çözmenizi ve diğer içerikleri keşfetmenize, paylaşmanıza olanak sağlar, insanların dünyanın her yerinden diğer kullanıcılarla bağlantı kurabileceği, kullanıcıları bilgilendirebileceği ve onlara ilham verebileceği bir forum ortamı sunar ve hem büyük hem küçük reklam verenler ile orijinal içerik üreticiler için bir dağıtım platformu işlevi görür. Ürünlerimiz ve ürünlerimizin nasıl kullanılacağı hakkında Yardım Merkezi'nde çok fazla bilgi sunulmaktadır. Diğer konuların yanı sıra, EDUHOL İş Ortağı Programı ve EDUHOL Ücretli Üyelikler ve Satın Alımlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Eduhol Reklam ürünlerini kullanan çok sayıda işletme ve kuruluş tarafından sunulan içerik, ürün ve hizmetleri keşfetmenize yardımcı olmak için size kişiselleştirilmiş reklamlar, teklifler ve diğer sponsorlu veya ticari içerikler gösteriyoruz. Reklam gösterimi hakkında detaylı bilgi şu şekildedir:

İşletme ve kuruluşların Eduhol üzerinden veya başka yollarla tanıtımını yapmamız için ödeme yaptığı reklamları size gösterebileceğimizi kabul etmektesiniz. Size kişiselleştirilmiş reklamlar sunmak için kullanıcı davranışlarınız ve ilgi alanlarınız hakkındaki bilgiler gibi kişisel verilerinizi işleriz. Reklam sistemimizi tasarlama şeklimizin temelinde insanların gizliliğini korumak yer alır. Bu, reklamverenlere kim olduğunuzu söylemeden size alakalı ve faydalı reklamlar gösterebileceğimiz anlamına gelir. Kişisel verilerinizi satmayız. Reklamverenlerden ticari hedefleri ve reklamlarını göstermek istedikleri hedef kitle türü (ör. bisiklet sürmeyi seven 18-35 yaş aralığındaki kişiler) gibi bilgileri temin ederiz. Ardından reklamlarını, ilgilenebilecek kişilere gösteririz.Ayrıca reklamverenlerin, kullanıcılarımızın Eduhol içindeki ve dışındaki içerikleriyle nasıl etkileşim kurduğunu anlamalarına yardımcı olmak amacıyla reklamverenlere reklamlarının performansına ilişkin raporlar sunarız. Örneğin, hedef kitlelerini daha iyi anlayabilmeleri için reklamverenler ile genel demografik bilgiler ve ilgi alanı bilgileri (bir reklamın Ankara'da yaşayan ve yazılım mühendisliğiyle ilgilenen 25-34 yaş arası bir kadın tarafından görüldüğü gibi) paylaşabiliriz. Özel olarak izin vermediğiniz sürece sizi doğrudan tanımlayan bilgileri (adınız veya e-posta adresiniz gibi tek başına sizinle iletişime geçmek ya da kim olduğunuzu belirlemek için kullanılabilecek bilgiler) paylaşmayız.Yukarıda tanımlanan hizmetleri size sunmak üzere kişisel verilerinizi topluyor ve kullanıyoruz. Verilerinizi nasıl topladığımız ve kullandığımız hakkında daha fazla bilgiye Veri İlkemizden ulaşabilirsiniz.

Hizmet Sağlayıcınız

Hizmeti sağlayan tüzel kişi, Türkiye kanunlarına göre faaliyet göstermekte olan, Acarlar Mahallesi M.İsmail Hakkı Sokak No:72 Turgutlu / Manisa adresinde bulunan EDUHOL DİJİTAL EĞİTİM BİLİŞİM VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ'dir ("EDUHOL", "biz", “bize” veya “bizim” olarak anılacaktır). 

Geçerli Şartlar

Hizmet'i kullanımınız bu şartlara, EDUHOL Şartlar ve Koşullar'a, EDUHOL Gizlilik Politikasına ve EDUHOL Topluluk Sözleşmesine (topluca "Sözleşme") tabidir. Bizimle aranızdaki Sözleşme, Hizmet'e reklam veya sponsorluk sağlamanız ya da İçeriklerinizde ücretli promosyonlara yer vermeniz halinde EDUHOL'da Reklam Verme Politikaları'nı da içerir.

Lütfen bu Sözleşme'yi dikkatlice okuyun ve anladığınızdan emin olun. Sözleşme'yi anlamamanız veya herhangi bir kısmını kabul etmemeniz halinde Hizmet'i kullanamazsınız.

 

Hizmet'i kimler kullanabilir?

Yaş Şartları

Hizmet'i en az 13 yaşında olmanız kaydıyla kullanabilirsiniz; ancak bir ebeveyn ya da vasinin etkinleştirmesi halinde (mümkün olan yerlerde) her yaştan çocuk bu Hizmet’i kullanabilir.

Ebeveyn veya Vasi İzni

18 yaşından küçükseniz Hizmet'i kullanmak için ebeveyninizin veya yasal vasinizin iznini almanız gerekir. Lütfen bu Sözleşme'yi sizinle birlikte okumalarını isteyin.

18 yaşından küçük bir kullanıcının ebeveyni veya yasal vasisiyseniz çocuğunuzun Hizmet'i kullanmasına izin vererek bu Sözleşme'nin şartlarına tabi olur ve çocuğunuzun Hizmet'teki işlemlerinden siz sorumlu olursunuz. Ailenizin EDUHOL'daki deneyimini yönetmenize yardımcı olacak araç ve kaynakları (ve 13 yaşından küçük çocukların Hizmet’i kullanmasının nasıl etkinleştirileceğine dair bilgileri) Yardım Merkezi'nde bulabilirsiniz.

İşletmeler

Hizmet'i bir şirket ya da kuruluş adına kullanıyorsanız söz konuşu tüzel kişi adına hareket etme yetkisine sahip olduğunuzu ve söz konusu tüzel kişinin bu Sözleşme'yi kabul ettiğini bize teyit edersiniz.

Hizmeti Kullanımınız

Hizmet'teki İçerik

Hizmet'teki içeriğe videolar, ses (örneğin müzik ve diğer sesler), grafikler, fotoğraflar, metin (yorumlar ve komut yazıları gibi), markalama (ticari unvanlar, ticari markalar, hizmet markaları veya logolar dahil), interaktif özellikler, yazılım, dokümanlar, metrikler ve sizin tarafınızdan, EDUHOL tarafından veya bir üçüncü tarafça sağlanan diğer materyaller (topluca "İçerik") dahildir. İçerikler Hizmet'e sağlanabilir ve kullanıcılarımız tarafından dağıtılabilir, EDUHOL bu tür İçeriklerin yer sağlayıcısıdır. İçerik, İçeriği Hizmet'e sağlayan kişi ya da tüzel kişinin sorumluluğundadır. Bu Sözleşme'ye uygun olmadığını düşündüğünüz, örneğin Topluluk Kuralları'nı veya yasaları ihlal eden herhangi bir İçerik görürseniz bize bildirebilirsiniz.

E-posta Hesapları ve EDUHOL Kanalları

Bir E-posta hesabına sahip olmadan Hizmet'in göz atma ve İçerik arama gibi belirli kısımlarını kullanabilirsiniz. Ancak bazı özellikleri kullanabilmek için bir E-posta hesabına sahip olmanız gerekir. E-posta hesabı ile videoları, etkinlikleri, online testleri beğenebilir, yorum yapabilir, kanallara abone olabilir, kanalları takip edebilir, kendi EDUHOL kanalınızı oluşturabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

EDUHOL kanalı oluşturmak video yükleme, doküman yükleme, online test yükleme, yorum yapma veya İçerik’leri kaydetme ve beğenme gibi ek özellik ve işlevlere erişmenize olanak sağlar. Burada açacağınız EDUHOL kanalınızın hesap türü Eğitimci ya da Şirket olmalıdır. Eğer Öğrenci ya da Veli hesap türü ile kayıt olursanız İçerik yükleme olmayacaktır. 

E-posta hesabınızı korumak için şifrenizi gizli tutun. E-posta hesabınızın şifresini üçüncü taraf uygulamalarında tekrar kullanmamalısınız.

Bilgileriniz

Gizlilik Politikamız'da Hizmet'i kullandığınızda kişisel verilerinizi nasıl işlediğimiz ve gizliliğinizi nasıl koruduğumuz açıklanmıştır. 

İzinler ve Kısıtlamalar

Bu Sözleşme'ye ve yasalara uyduğunuz sürece Hizmet'e size sunulduğu şekliyle erişebilirsiniz. Ticari olmayan, kişisel amaçla İçerik görüntüleyebilir veya dinleyebilirsiniz.

Hizmet kullanımınız için aşağıdaki kısıtlamalar geçerlidir. Şunları yapmanıza izin verilmemektedir:

 1. (a) Hizmet tarafından özellikle izin verilen şekilde; (b) EDUHOL’un ve varsa ilgili hak sahiplerinin önceden yazılı izni ile veya (c) geçerli kanunların izin verdiği şekilde olan durumlar hariç olmak üzere, Hizmet'e veya bir İçeriğin herhangi bir kısmına erişmek, bunu çoğaltmak, indirmek, dağıtmak, iletmek, yayınlamak, sergilemek, satmak, lisanslamak, tadil etmek, değiştirmek, veya başka bir şekilde kullanmak;
 2. (a) İçeriğin kopyalanmasını veya başka türlü kullanılmasını engelleyen veya kısıtlayan ya da (b) İçerik veya Hizmet'in kullanımını sınırlandıran özellikler veya güvenlikle ilgili özellikler dahil olmak üzere, Hizmet’i bozmak, devre dışı bırakmak, Hizmet'le sahte etkileşim kurmak veya Hizmet'e başka bir şekilde müdahale etmek (ya da bunlardan herhangi birini yapmaya kalkışmak);
 3. (a) EDUHOL'un robots.txt dosyasına uygun şeklide herkese açık arama motorları ile; (b) EDUHOL'un önceden yazılı izni ile veya (c) geçerli yasaların izni ile olan durumlar hariç olmak üzere, Hizmet'e herhangi bir otomatik araç (robotlar, botnetler veya scraper'lar) kullanarak erişmek;
 4. Söz konusu kişi izin vermediği veya yukarıdaki 3. bölüm uyarınca izin verilmediği sürece, bir kişiyi tanımlayabilecek herhangi bir bilgi toplamak veya kullanmak (örneğin, kullanıcı adları veya yüz görüntüsü toplama);
 5. Hizmet'i talep edilmemiş promosyon amaçlı veya ticari içerik ya da diğer istenmeyen veya toplu talepler (spam) dağıtmak için kullanmak;
 6. Bir videonun görüntülenme sayısını, bir etkinliğin indirme sayısını, online testlerin katılım sayısını, beğenme sayısını ya da bir kanala abone olanların sayısını ya da bir kanala takipçi sayısını artırmak ya da metrikleri başka bir şekilde manipüle etmek amacıyla kullanıcılara ödeme yapmak veya onlara teşvikler sunmak da dahil, Hizmet ile gerçek kullanıcı etkileşiminin herhangi bir şekilde yanlış ölçülmesine yol açmak veya bunu teşvik etmek;
 7. Asılsız, sırf zarar verme amacı taşıyan veya anlamsız gönderimler yapmak dahil olmak üzere, herhangi bir bildirme, işaretleme, şikayet, itiraz veya yeniden itiraz sürecini kötüye kullanmak;
 8. Hizmet'te veya Hizmet aracılığıyla, EDUHOL'un yarışma politikaları ve kurallar ile uyumlu olmayan yarışmalar düzenlemek;
 9. Hizmet'i, ticari olmayan kişisel amaç dışında bir amaçla İçerik görüntülemek veya dinlemek için kullanmak (örneğin Hizmet'ten herkese açık olarak video gösteremez veya müzik çalamazsınız) veya
 10. Hizmet'i (a) EDUHOL'da Reklam Verme politikalarında izin verilen durumlar (uygun ürün yerleştirmeleri gibi) dışında Hizmet veya İçerik dahiline, etrafına veya bünyesine yerleştirilmiş herhangi bir reklam, sponsorluk ya da promosyon satmak veya (b) yalnızca Hizmet'ten İçeriğin yer aldığı veya Hizmet'ten İçeriğin söz konusu satış için birincil temel teşkil ettiği bir uygulamanın veya web sitesinin herhangi bir sayfasında reklam, sponsorluk ya da promosyon satmak (örneğin, değerli tek içeriğin EDUHOL videoları, dokümanları olduğu bir web sayfasında reklam satmak).
 11. Arka arkaya bir çok içerik yükleyerek bir şeyin reklamını yapmak yada kendi profilini göstermek amacı taşımak.

İhtirazi Kayıt

Bu Sözleşme'de size açıkça verilmemiş olan tüm haklar, EDUHOL'un veya ilgili hak sahiplerinin hakkı olarak kalır. Bu, örneğin Hizmet'i kullanmak gibi bir işlemin eriştiğiniz İçeriğe dair (Hizmet'te kullanılan veya görüntülenen herhangi bir markalama dahil) herhangi bir fikri mülkiyet hakkı sahipliğini size vermediği anlamına gelir.

Hizmet'i Geliştirme, İyileştirme ve Güncelleme

EDUHOL sürekli olarak Hizmet'te değişiklikler yapmakta ve Hizmet'i iyileştirmektedir. Bu sürekli gelişim kapsamında, özellik ve işlev ekleme veya kaldırma, yeni dijital içerikler veya hizmetler sunma ya da eskilerini kullanımdan kaldırma gibi (Hizmet'in tamamında veya bir kısmında geçerli olacak) değişiklikler yapabiliriz. Performans veya güvenlik iyileştirmeleri yapmak, yasalara uymak amacıyla değişiklikler yapmak veya sistemlerimizde yasa dışı faaliyetlerin gerçekleştirilmesini ya da sistemlerimizin kötüye kullanılmasını önlemek için Hizmet'te değişiklik yapmamız veya Hizmet'i ya da herhangi bir kısmını kullanımdan kaldırmamız gerekebilir. Bu değişiklikler tüm kullanıcıları, bazı kullanıcıları, hatta tek bir kullanıcıyı etkileyebilir. Hizmet'i kullanımınızı olumsuz yönde etkileyen önemli değişiklikler yaparsak size makul bir süre öncesinden bildirimde bulunuruz. Hizmetlerin kötüye kullanımının engellenmesi, yasal şartların yerine getirilmesi veya güvenlik ve kullanılabilirlikle ilgili sorunların giderilmesi gibi acil durumlar hariçtir.

 

İçeriğiniz ve Davranışlarınız

İçerik Yükleme

Bir EDUHOL kanalınız varsa ve hesap türünüz Eğitimci ya da Şirket ise Hizmet'e İçerik yükleyebilirsiniz. İçeriğinizi, işinizi veya sanatsal girişiminizi tanıtmak için kullanabilirsiniz. İçerik yüklemeyi tercih etmeniz halinde Hizmet'e bu Sözleşme'ye veya yasalara uygun olmayan hiçbir İçerik göndermemeniz gerekmektedir. Örneğin; sunduğunuz İçerik, söz konusu taraftan izin almadığınız veya başka bir şekilde buna yasal hakkınız olmadığı sürece, üçüncü taraf fikri mülkiyeti (telif haklı materyal gibi) içermemelidir. Hizmet'e sunduğunuz İçeriğin yasal sorumluluğu size aittir. Spam, kötü amaçlı yazılım ve yasa dışı içerik gibi ihlal ve kötüye kullanımların tespit edilmesine yardımcı olması için İçeriğinizi analiz eden otomatik sistemler kullanabiliriz.

Verdiğiniz Haklar

İçeriğinizin tüm mülkiyet hakları size ait olmaya devam eder. Kısacası, sizin olan sizde kalır. Ancak aşağıda açıklandığı şekilde EDUHOL'a ve Hizmet'in diğer kullanıcılarına belirli haklar vermenizi talep ederiz.

EDUHOL'a Verilen Lisans

Hizmet'e İçerik sağlayarak EDUHOL'a Hizmet'i çalıştırmak, tanıtmak ve iyileştirmek amacıyla bu İçeriği kullanması için (çoğaltmak, dağıtmak, değiştirmek, görüntülemek ve sunmak dahil) tüm dünyada geçerli, münhasır olmayan, telifsiz, devredilebilir, alt lisanslanabilir bir lisans verirsiniz.

Diğer Kullanıcılara Verilen Lisans

Ayrıca Hizmet'in diğer her bir kullanıcısına, Hizmet aracılığıyla İçeriğinize erişmesi ve bu İçeriği yalnızca Hizmet'in bir özelliği ile etkinleştirilecek şekilde kullanması için (çoğaltmak, dağıtmak, değiştirmek, görüntülemek ve sunmak dahil) tüm dünyada geçerli, münhasır olmayan, telifsiz bir lisans verirsiniz

Lisans Süresi

Tarafınızca verilen lisanslar, İçerik aşağıda açıklandığı şekilde kaldırılana kadar devam eder. Lisanslar kaldırıldıktan sonra Hizmet'in çalışması, kaldırmanızdan önce izin verilen İçeriğin kullanılması veya yasalar nedeniyle aksi gerekli olan durumlar haricinde sona erer.  Örneğin; İçeriğin tarafınızca kaldırılması, EDUHOL'un: (a) Hizmet'in herhangi bir sınırlı çevrimdışı görüntüleme işlevi dahilinde diğer kullanıcılar tarafından kullanılmakta olan İçeriği geri almasını veya (b) yasal amaçlarla saklamamız gereken kopyaları silmesini gerektirmez.

Para Kazanma Hakkı

EDUHOL'e Hizmetteki İçeriklerinizden para kazanma hakkı sunarsınız (bu hak İçerik üzerinde reklam yayınlama veya kullanıcılardan erişim ücreti almayı da kapsayabilir). Bu Sözleşme, size ödeme alma hakkı kazandırmaz. 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren, EDUHOL ile aranızdaki başka bir sözleşme kapsamında EDUHOL'dan alma hakkına sahip olduğunuz ödemeler (ör. EDUHOL İş Ortağı Programı, Kanal üyelikleri gibi yapılan ödemeler dahil olmak üzere) telif hakkı olarak kabul edilecektir. Yasaların gerektirdiği durumlarda PAYTR ve EDUHOL, bu ödemelerden vergi kesintisi yapacaktır. Eduhol sizlere para kazanacağınızın garantisini vermez. Para kazanmanız için ortam sunar.

İçeriğinizi Kaldırma

İstediğiniz zaman Hizmet'ten İçeriğinizi kaldırabilirsiniz. Bu şartların gerektirdiği haklara artık sahip değilseniz İçeriğinizi kaldırmanız gerekir.

İçeriğinizin EDUHOL Tarafından Kaldırılması

Herhangi bir İçeriğinizin (1) bu Sözleşme'yi ihlal ettiğine veya (2) EDUHOL'e, kullanıcılarımıza ya da üçüncü taraflara zarar verebileceğine makul nedenlerle karar vermemiz halinde söz konusu İçeriğin tamamını veya bir kısmını çıkarma veya yayından kaldırma hakkını saklı tutarız. Bildirimde bulunmanın: (a) bir kolluk kuvvetlerinin talimatını veya yasayı ihlal edeceğine ya da başka bir şekilde EDUHOL veya İş Ortaklarımız için yasal sorumluluk riski teşkil edeceğine; (b) bir soruşturmayı veya Hizmet'in bütünlüğünü ya da çalışmasını riske atacağına veya (c) herhangi bir kullanıcıya, başka bir üçüncü tarafa, EDUHOL'a ya da İş Ortaklarımıza zarar verebileceğine makul bir şekilde karar verdiğimiz durumlar hariç olmak üzere, işlemimizin nedenini size bildiririz.

 

Topluluk Kuralları İhtarları

EDUHOL, EDUHOL Topluluk Kuralları'nı ihlal eden İçeriklerle ilgili olarak "uyarı" sistemini kullanır. Her uyarının farklı kısıtlamaları vardır ve uyarılar kanalınızın EDUHOL’dan kalıcı olarak kaldırılmasına neden olabilir.  Uyarılarınızın kanalınızı nasıl etkilediğine dair eksiksiz açıklamayı Topluluk Kuralları Uyarılar İle İlgili Temel Bilgiler sayfasında bulabilirsiniz. Uyarıların hatalı olduğunu düşünüyorsanız buradan itirazda bulunabilirsiniz.

Bir uyarı nedeniyle kanalınıza kısıtlama uygulandıysa bu kısıtlamaları atlatmak için başka bir kanal kullanmamalısınız. Bu yasağın ihlali, bu Sözleşmenin esaslı ihlalidir.

Telif Hakkı Koruması

Telif hakkı sahiplerinin fikri mülkiyetlerini çevrimiçi ortamda yönetmelerine yardımcı olmak için EDUHOL Telif Hakkı Merkezi'nde bilgiler sunarız. Hizmet'te telif hakkınızın ihlal edildiğini düşünüyorsanız lütfen bize bir bildirim gönderin.

Telif hakkı ihlali iddialarına EDUHOL Telif Hakkı Merkezi'ndeki süreçlere uygun şekilde yanıt veririz. Burada, bir telif hakkı ihtarını ne şekilde çözümleyebileceğiniz konusunda da bilgiler bulabilirsiniz. EDUHOL'un politikaları, üst üste ihlal gerçekleştiren kişilerin Hizmet'e erişiminin, uygun koşullarda sonlandırılmasına imkan tanır.

 

Hesabın Askıya Alınması ve Feshedilmesi

Sizin Tarafınızdan Fesihler

Hizmet'i kullanmayı istediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Bu işlem, EDUHOL kanalınızın kapatılmasını ile verilerinizin kaldırılmasını içerir.

EDUHOL Tarafından Yapılan Fesih ve Askıya Alma İşlemleri

EDUHOL; (a) bu Sözleşme'yi esaslı şekilde veya üst üste ihlal etmeniz; (b) bir yasal şart ya da bir mahkeme emrine uymak için bunu yapmamızın gerekli olması veya (c) herhangi bir kullanıcı, başka bir üçüncü taraf, EDUHOL veya İş Ortağı için sorumluluk ya da zarara neden olabilecek davranış olduğuna makul bir şekilde karar vermemiz halinde Hizmet'in tamamına veya bir kısmına erişiminizi askıya alma veya feshetme hakkını saklı tutar.

Fesih veya Askıya Alma Bildirimi

Bildirimde bulunmanın: (a) yasayı veya kolluk kuvvetlerinin talimatını ihlal edeceğine, (b) bir soruşturmayı riske atacağına, (c) Hizmet'in bütünlüğünü, çalışmasını veya güvenliğini riske atacağına veya (d) herhangi bir kullanıcıya, başka bir üçüncü tarafa, EDUHOL'a ya da İş Ortaklarımıza zarar verebileceğine makul nedenlerle karar verdiğimiz durumlar hariç olmak üzere, EDUHOL'un fesih veya askıya alma işleminin nedenini size bildiririz.

Hesabın Askıya Alınmasının veya Feshedilmesinin Etkisi

Hizmet'e erişiminizin kısıtlanması halinde, hesap olmadan Hizmet'in belirli yönlerini (sadece izleme gibi) kullanmaya devam edebilirsiniz ve bu Sözleşme, bu tür kullanım için geçerli olmaya devam eder. Fesih veya askıya alma işleminin hatalı olduğunu düşünüyorsanız bu formu kullanarak itiraz edebilirsiniz.

 

Diğer Yasal Şartlar

Garanti

Hizmeti makul özen ve yetkinlikle sağlarız.

Sorumluluk Reddi Beyanı

Yasa gereği, tüketicilerin hariç bırakılamaz veya bir sözleşme ile tadil edilemez nitelikte belirli hakları bulunur. Bu Sözleşme'de yer alan hiçbir şart, bir tüketici olarak sahip olabileceğiniz bu hakları etkilemez. Bu Sözleşme'de açıkça belirtilen veya yasaların gerektirdiği durumlar haricinde, EDUHOL Hizmet'e dair belirli hiçbir vaatte bulunmamaktadır. Örneğin: Hizmet aracılığıyla sağlanan İçerik; Hizmet'in belirli özellikleri veya doğruluğu, güvenilirliği, kullanılabilirliği ya da ihtiyaçlarınızı karşılayabilme kapasitesi hakkında ya da gönderdiğiniz herhangi bir İçeriğin Hizmet'te erişilebilir olacağına ya da saklanacağına dair hiçbir vaatte bulunmayız.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

Tüm kullanıcılar: Bu Sözleşme'de yer alan hiçbir şart, herhangi bir tarafın ölüm veya bedensel yaralanma, sahtekarlık, yanlış beyan sorumluluğunu ya da yasalarca hariç bırakılamayacak ya da sınırlandırılamayacak herhangi bir sorumluluğunu hariç kılma ya da sınırlandırma amacı taşımamaktadır.

Geçerli yasaların izin verdiği ölçüde, EDUHOL ve İş Ortakları şunlardan sorumlu olmayacaktır:

 1. EDUHOL'un ya da İş Ortaklarının bu Sözleşme'yi ihlal etmesinden kaynaklanmayan kayıplar;
 2. sizinle EDUHOL arasında bu Sözleşme'nin oluşturulduğu tarihte, EDUHOL'un veya İş Ortaklarının bu Sözleşme'yi ihlal etmesinin makul derecede öngörülebilir bir sonucu olmayan herhangi bir kayıp ya da hasar veya
 3. herhangi bir kullanıcı tarafından gönderilen İçerik veya herhangi bir kullanıcının iftira içeren, rahatsız edici veya yasa dışı bir davranışı.

Yalnızca Eğitimci ve Şirket Kullanıcıları: Hizmet'i ticaretinizin, işletmenizin, zanaatınızın veya mesleğinizin amacı için kullanıyorsanız (“İşletme Kullanıcısı” iseniz) geçerli yasaların izin verdiği ölçüde, aşağıdaki sorumluluk sınırlamaları da geçerlidir:

 1. EDUHOL ve İş Ortakları kâr, gelir veya veri kaybından, fırsat kaybından veya beklenen tasarrufların kaybedilmesinden, dolaylı ya da netice kabilinden doğan kayıplardan veya cezai tazminatlardan (bu tür kayıpların öngörülebilir olup olmamasından bağımsız olarak her durumda) sorumlu değildir ve
 2. EDUHOL'un ve İş Ortaklarının Hizmet'ten veya Hizmet ile ilgili olarak oluşan taleplere karşı toplam sorumluluğu, hangisi daha fazla ise: (a) talep ile ilgili olarak EDUHOL'a yazılı olarak göndermiş olduğunuz bildirim tarihinden önceki 12 ay içinde Hizmet'i kullanımınız dolayısıyla EDUHOL'un size ödemiş olduğu gelir tutarı ve (b) 500 TL ile sınırlıdır .

Üçüncü Taraf Bağlantıları

Hizmet, EDUHOL'a ait olmayan veya EDUHOL tarafından kontrol edilmeyen üçüncü taraf web sitelerine ve çevrimiçi hizmetlerine bağlantılar içerebilir. EDUHOL'un, söz konusu web siteleri ve çevrimiçi hizmetler üzerinde herhangi bir denetimi yoktur ve EDUHOL bunlara dair hiçbir sorumluluk kabul etmez. Hizmet'ten ayrıldığınızda ziyaret ettiğiniz her üçüncü taraf web sitesinin ve çevrimiçi hizmetin şartlarını ve gizlilik politikasını okumanızı önerdiğimizi unutmayın.

Bu Sözleşme Hakkında

Bu Sözleşme'yi Değiştirme

Bu Sözleşme'yi, örneğin (1) Hizmet'teki veya çalışma şeklimizdeki değişiklikleri (yeni ürünler veya özellikler eklememiz ya da eskilerini kaldırmamız gibi) yansıtmak amacıyla, (2) yasal, mevzuata ilişkin ya da güvenlikle ilgili nedenlerden dolayı veya (3) kötüye kullanımı ya da zararı önlemek amacıyla değiştirebiliriz.

Bu Sözleşme'de esaslı değişiklik yapmamız durumunda, (1) yeni bir ürün veya özelliği kullanıma sunmamız ya da (2) devam eden kötüye kullanımı önlemek veya yasal şartları yerine getirmek gibi acil durumlar haricinde, makul bir süre öncesinde sizi bilgilendirir ve değişiklikleri inceleme fırsatı sunarız. Yeni şartları kabul etmiyorsanız yüklediğiniz tüm İçerikleri kaldırmanız ve Hizmet'i kullanmayı bırakmanız gerekir.

Sözleşme'nin Devam Etmesi

Hizmet kullanımınızın sona ermesi halinde bu Sözleşme'nin "Diğer Yasal Şartlar" ve "Bu Sözleşme Hakkında" başlıklı şartları sizin için geçerli olmaya devam eder. Ayrıca sizin tarafınızdan verilmiş olan lisanslar da "Lisans Süresi" kapsamında açıklanan sınırlı durumlarda devam eder.

Bölünebilirlik

Bu Sözleşme'nin belirli bir şartının herhangi bir nedenle yürütülemez olması diğer şartları etkilemez.

Temlik

EDUHOL bu Sözleşme'nin tamamını veya bir kısmını bir İş Ortağına veya EDUHOL'un satılması halinde bir üçüncü tarafa devredebilir.

Feragat Etmeme

Bu Sözleşme'ye uymamanız halinde bizim derhal gerekli işlemi yapmamamız, sahip olabileceğimiz herhangi bir haktan (ileride işlem yapma hakkı gibi) feragat ettiğimiz anlamına gelmez.

Geçerli Kanun

Bu Sözleşme ve EDUHOL ile bu Sözleşme kapsamındaki ilişkiniz Türkiye Kanunlarına tabi olacak ve yasal anlaşmazlıklar için Ankara mahkemelerine başvurulabilecektir.

Zorunlu yerel yasalar, bu Sözleşme kapsamındaki bir anlaşmazlığın Ankara mahkemelerinde çözümlenmesini yasaklıyorsa anlaşmazlıklar için kendi yerel mahkemelerinize başvurulabilir. Zorunlu yerel yasalar yerel bir mahkemenin bu Sözleşme kapsamındaki bir anlaşmazlığa Türkiye kanunlarının uygulanmasını yasaklıyorsa anlaşmazlık bulunduğunuz ülkenin kanunlarına göre çözümlenir. 

1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerlidir.