Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”) EDUHOL DİJİTAL EĞİTİM BİLİŞİM VE TİCARET A.Ş. (bundan sonra “EDUHOL” olarak anılacaktır) ile www.eduhol.com adresinden ve/veya herhangi bir elektronik ortamdan ve/veya mobil cihaz, telefon, akıllı televizyon ve/veya başkaca teknolojik aletler üzerinden sitedeki kullanıcıların oluşturduğu aylık yenilenen abonelik seçeneğini seçen, EDUHOL’ün sunduğu reklam hizmetlerinden uygun bir paket seçen ve ya EDUHOL’un sunduğu Eduhol Premium paketi seçerek site içerisinde ekstra içerik hizmetlerinden yararlanmak bunların hepsi “İçerik Hizmetleri” adı altında geçecek olup için işbu Sözleşme’yi akdeden tüketici (“Tüketici”) arasındadır.

İşbu Sözleşme elektronik ortamda satılan hizmetin aşağıda detayları belirtilen koşullar dahilinde Tüketici tarafından onaylanarak yürürlüğe girmiştir.

 

1.HİZMET SAĞLAYICI OLAN EDUHOL’E AİT BİLGİLER:

İşbu Sözleşme’de EDUHOL’e ilişkin ticari bilgiler şöyledir:

MERSİS No : 0324099939100001

Ticaret Sicil Müdürlüğü ve

Ticaret Sicil Numarası : 7513

Vergi Daire ve Vergi Numarası : Turgutlu / 3240999391

Şirket Adresi : Acarlar Mah. M.İsmail Hakkı Sok. No:72 K:3 Turgutlu / Manisa

Şirket Telefonu : 0552 252 83 85

Şirket e-posta adresi : support@eduhol.com

 

2. SÖZLEŞME’NİN KONUSU VE İLGİLİ MEVZUAT

İşbu Sözleşme’nin konusu, Tüketici’nin ödemekle yükümlü olduğu hizmet bedeli EDUHOL’e ödediği süre boyunca Tüketici’nin internet üzerinden bağlantı sağlayacağı EDUHOL platformunda yer alan “İçerik Hizmetleri” yararlanması ve bu kapsamda 6052 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince Taraflar’ın hak ve yükümlülüklerinin saptanması hakkındadır.

Ön Bilgilendirme Formu işbu Sözleşme’nin ayrılmaz parçasıdır.

3.EDUHOL’E İLİŞKİN HİZMET BİLGİLERİ VE TANIMLAR

A) HİZMET BİLGİLERİ

EDUHOL bir hizmet sağlayıcısı olarak videolar yüklemenizi ya da izlemenizi, dokümanlar yüklemenizi ya da indirmenizi, online testte soru yüklemenizi ya da soruları çözmenizi ve diğer içerikleri keşfetmenize, anket oluşturmanıza ve tüm bunları paylaşmanıza olanak sağlar, insanların dünyanın her yerinden diğer kullanıcılarla bağlantı kurabileceği, kullanıcıları bilgilendirebileceği ve onlara ilham verebileceği bir forum ortamı sunar ve hem büyük hem küçük reklam verenler ile orijinal içerik üreticiler için bir dağıtım platformu işlevi görür.

Tüketici www.eduhol.com adresi üzerinden ve/veya mobil cihaz, telefon, akıllı televizyon ve/veya başkaca teknolojik aletler üzerinden 4. Maddede belirtilen ödeme metodları üzerinden aylık yenilenen abonelik seçeneğini seçen, ya da reklam hizmeti almak için kendine uygun paketi seçen ve bu kapsamda EDUHOL’ün sunduğu Eduhol Premium paketinden (“İçerik Hizmetleri”) yararlanabilecektir. EDUHOL Tüketici’ye sunduğu içerikleri kendi yayın akışı içerisinde tek taraflı olarak değiştirebilir.

B) TANIMLAR

3.1. Abonelik Paketi: EDUHOL’ün sağladığı hizmet kapsamında kullanıcıların kendi oluşturmuş olduğu aylık abonelik paketleri ifade eder. Bu aylık abonelik paketleri iptal edilmediği sürece aylık yenilenir. Tüketici hangi kullanıcının oluşturduğu abonelik paketini alırsa sadece o kullanıcıya ait abonelerine özel sunduğu içeriklere ulaşabilir. Kullanıcı aylık abonelik fiyatını dilediği zaman tek taraflı değiştirebilir. Bu durumda size site içinde bildirim gelir. Aynı bildirim size mail olarak da gelir. Fiyat değiştiğinde ve abonelik iptali yapılmadığında bir sonraki fatura döneminde karttan yeni fiyat çekilir. Tüketici abonelik paketini dilediği zaman iptal edebilir. Birden fazla kullanıcıdan abonelik paketi satın alabilir.

 

3.2 Eduhol Premium Paketi: EDUHOL’ün sağladığı hizmet kapsamında bu paketi alanlara site içerisinde kullanabileceği bazı özellikler sunmaktadır. Bu özellikleri ve fiyatlarını EDUHOL dilediği zaman tek taraflı değiştirebilir. Geçerli güncel özellikleri sitede yer alan yardım destek bölümünden takip edebilir. Bu paket kullanıcı iptal etmediği sürece aylık yenilenir. Tüketici Eduhol Premium Paketi’ni dilediği zaman iptal edebilir.

 

3.3 Reklam Paketi: EDUHOL’ün sağladığı hizmet kapsamında reklam verenlere sunduğu bir pakettir. Bu reklam paketini alan kullanıcılar EDUHOL sitesinin belirlemiş olduğu yerlerde reklamlarını yayınlamasına olanak sağlar. Reklam Paketi her ay yenilenmez. Reklam Paketlerinin özelliklerini ve fiyatlarını EDUHOL tek taraflı olarak değiştirebilir.

 

Yukarıdaki belirtilen 3 maddenin hepsi bundan sonra İçerik Hizmetleri olarak adlandırılacaktır.

 

4. ÖDEME METODLARINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME

A) ABONELİK PAKETİ, EDUHOL PREMİUM PAKETİ, REKLAM PAKETİ

Tüketici, www.eduhol.om adresi üzerinden üyelik açtıktan sonra başka bir kullanıcıya abone olmak istediği sırada ya da www.eduhol.com adresi üzerinden üyelik açtıktan sonra Eduhol Premium Paketini almak istediğinde ya da www.eduhol.com adresi üzerinden üyelik açıktan sonra Reklam Paketi almak istediğinde Aylık yenilenen ya da tek seferlik ödediği reklam paketlerinden birini seçip sisteme banka/kredi kartı bilgisi tanıtmaktadır.

 

1. Aylık Yenilenen Abonelik Paketi’nin seçilmesi halinde: Abonelik, Tüketici tarafından fatura yenileme tarihinden önce feshedilmediği takdirde, satın alındığı tarihe denk gelen günde yenilenecektir. Yenilenen döneme ilişkin hizmet bedeli Tüketici’nin EDUHOL’e bildirdiği banka/kredi kartı üzerinden düzenli olarak; ilk kesilen fatura tarihine denk gelen ay dönümünde tahsil edilecektir. Aboneliğin yenilenmesinin istenmemesi profilinden dilediği zaman iptal edebilir. Hangi kullanıcıya ait abonelik paketini iptal ettiyse o kullanıcının abonelerine özel sunduğu özel içerikleri artık göremeyecektir.

 

2. Aylık Yenilenen Eduhol Premium Paketinin Seçilmesi Halinde: Bu paket türünde Tüketici tarafından fatura yenileme tarihinden önce feshedilmediği takdirde, satın alındığı tarihe denk gelen günde yenilenecektir. Yenilenen döneme ilişkin hizmet bedeli Tüketici’nin EDUHOL’e bildirdiği banka/kredi kartı üzerinden düzenli olarak; ilk kesilen fatura tarihine denk gelen ay dönümünde tahsil edilecektir. Eduhol Premium Paketini dilediği zaman profilinden iptal edebilir. Kullanıcı bunu iptal ettikten sonra EDUHOL’ün ücretli sunduğu ekstra özelliklerden artık faydalanamayacaktır.

 

3. Tek Seferlik Reklam Paketi Seçilmesi Halinde: Bu paket türünde Tüketici dilediği kadar tek seferlik reklam paketi aldığı için ne zaman paket satın alırsa fatura o zaman düzenlenir.

 

4. Banka/Kredi kartı bilgisi ve kampanya kodu girilen kurgunun ve/veya kod olmaksızın EDUHOL tarafından münhasıran belirlenen herhangi bir kampanya kurgusunun söz konusu olduğu ve kampanya bitiminde kendiliğinden aylık yenilenen aboneliğin geçerli olacağı hallerde:

Tüketici, Sözleşme’nin imzasından önce EDUHOL’ün iş birliği içerisinde olduğu bir kampanyadan faydalandığı takdirde, kampanya süresince kampanya koşulları yürürlükte olacaktır.

Kampanya süreleri ve koşulları tek taraflı olarak EDUHOL tarafından belirlenecek olup, bu süre sona ermeden önce Tüketici tarafından iptal edilmediği sürece, kampanyanın sona erdiği tarih itibariyle EDUHOL tarafından belirlenen paket üzerinden Tüketici’nin ilgili paket ücreti Tüketici’nin kartına yansıtılarak devam edecektir.

“İçerik Hizmetleri” kampanya süresinin sona ermesinden önce ya da Tüketici tarafından Abonelik Paketi ya da Eduhol Premium Paketi başlatıldığı ve/veya yenileme tarihinden önce iptal edilmediği takdirde, mevcut aboneliğin başladığı tarih itibariyle paket kapsamı doğrultusunda yenilenecek ve yenilenen döneme ilişkin bedel Tüketici’nin bildirdiği ödeme yöntemleri üzerinden ilk fatura tarihine denk gelen ay veya yıl dönümünde düzenli olarak tahsil edilecektir. Ne var ki; Tüketici’nin yenilemeyi istememesi halinde, yenileme tarihinden önce abonelik iptal talebinin madde 9’da belirtilen usullerde EDUHOL’e iletilmesi gerekmektedir.

 

5. PAKET DEĞİŞİKLİKLERİ

Eduhol Premium Paketi, Kullanıcı Abonelik Paketi tek tür paket olduğu için bu paketler için değişiklik söz konusu değildir.

Reklam Paketi’nde ise tek kullanımlık paket olduğu için bir üst ya da bir alt pakete geçiş yapma yoktur. Dilerse bir alt paketi ya da bir üst paketi de satın alabilir.

 

6. HİZMET KULLANIMINA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME

Tüketici, EDUHOL’ün ifa ettiği 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na uygun olarak lisans haklarına sahip olduğu İçerik Hizmetleri’ni hiçbir şekilde ticari amaçlarla kullanmayacağını, işbu Sözleşme’de açıkça belirtilmeyen hiçbir yetkinin kendisine devredilmediğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından EDUHOL’de yer alan İçerik Hizmetleri’nin bireysel kullanım dışında ticari amaçla kullanılması halinde Tüketici, Telif haklarını ihlal ettiği için işlemler ona göre yapılır.

Tüketici, EDUHOL’ünn sağlamış olduğu İçerik Hizmetleri’ni kullanılması için teknik donanım, yazılım programları, sistemsel altyapı vb. sağlanmasından münhasıran kendi sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. EDUHOL’ün Tüketici’ye ait gerekli altyapı, donanım veya cihazları sağlamaması sonucu İçerik Hizmetleri’nin ifa edilmemesinden kaynaklı herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Mücbir sebep sayılan ve EDUHOL’ün olası kontrolü dışındaki ve/veya Borçlar Kanunu kapsamında mücbir sebep sayılan tüm hallerde ve/veya umulmayan hallerde ve/veya bozucu şartlarda, EDUHOL yükümlülüklerinden herhangi birini geç veya eksik ifa etme veya ifa etmeme nedeniyle sorumlu olmaz. Bu ve bunun gibi durumlar, EDUHOL için, gecikme, eksik ifa etme veya ifa etmeme veya temerrüt addedilmeyecek veya bu durumlar için EDUHOL’den herhangi bir nam altında tazminat talep edilemeyecektir.

 

7. HİZMETİN TESLİMİ ve AKTİVASYONA İLİŞKİN BİLGİLER

Tüketici tarafından satın alınan hizmet, elektronik ortamda teslim edilmektedir.

Tüketici hizmetten tahsilatın yapıldığı andan itibaren en geç 5 dakika içerisinde faydalanmaya başlayabilirler.

a) EDUHOL Dijital Platformuna Banka/Kredi Kartı Bilgisi Tanıtılması Suretiyle Gerçekleşen Hizmet Teslimi

Tüketici hizmeti EDUHOL platformuna e-mail ya da kullanıcı adı ve şifresi ile girerek İçerik Hizmetleri’ne ulaşabilir.

Satın alınan ve/veya yenilenen dönemlerde herhangi bir nedenle hizmet bedeli tahsil edilemez veya ödeme iptal edilir yahut teknik bir sebep dolayısıyla ödeme EDUHOL tarafından tahsil edilemez ise, EDUHOL ilgili döneme ilişkin olarak hizmetin teslimi ve hizmetin sağlanması yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Ödemenin kredi kartı vb. ile harcama belgesi düzenlenmeksizin yapıldığı durumlarda, kredi kartının bir başkası tarafından hukuka aykırı şekilde kullanılması hâlinde; 5464 sayılı “Banka Kartları ve Kredi Kartları Kanunu” ve 13/06/2019 tarihli 30800 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Banka Kartları Ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” ile değişikliğe uğrayan 10/3/2007 tarihli ve 26458 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine göre işlem yapılacaktır.

 

8. KULLANICI ABONELİK İPTALİ, EDUHOL PREMİUM İPTALİ, REKLAM PAKETİ İPTALİ VE CAYMA HAKKI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

A)KULLANICI ABONELİK İPTALİ, EDUHOL PREMİUM İPTALİ, REKLAM PAKETİ İPTALİ

Aylık Yenilenen Kullanıcı Abonelik ve Eduhol Premium Paketi seçilmesi halinde; abonelik iptalini yenileme dönemi öncesindeki bir ay içerisinde www.eduhol.com web sitesine kullanıcı adı ya da mail ve şifresi ile giriş yapıp hesabından gerçekleştirilebilir. İptal talebinin alınması üzerine, bir sonraki ay içerisinde yenileme tarihine denk gelen günde abonelik otomatik olarak durdurulacaktır.

Aylık yenilenmeyen Reklam paketinde ise kullanıcı satın aldığı Reklam paketindeki görüntülenme ve tıklanma adetleri anlık kullanılabileceği için iadesi olmayacaktır.

Tüketici; hizmet bedelini ödediği ve İçerik Hizmetleri’nden yararlanmaya başladığı aya ilişkin olarak ve aldığı Reklam paketi için EDUHOL’den hizmet bedeli iadesi talebinde bulunamayacaktır.

Kampanyalar ve/veya İndirim Kullanarak Dijital Kod Aracılığıyla Başlatılan Kullanıcı Abonelikler ya da Eduhol Premium Paketi ya da Reklam Paketleri; Ücretsiz Dönem veya İndirimli Dönemi süresi içerisinde iptal edilmemesi halinde, ilgili Kampanya Dönemi veya İndirimli Dönem’in bitimi itibariyle otomatik olarak sitede belirtilen indirimsiz Hizmet Bedeli üzerinden ücretli bir şekilde devam edecektir.

B) CAYMA HAKKI

Mesafeli Satış Yönetmeliği’nin 15. Maddesinin ğ fıkrası hükümleri uyarınca Tüketici tarafından cayma hakkının kullanılması mümkün değildir.

 

9. EDUHOL İÇERİKLERİNİN İŞLEVSELLİĞİNİ ETKİLEYEBİLECEK KORUMA ÖNLEMLERİ

EDUHOL, hizmet kalitesinin arttırılması ve/veya Tüketicilere sunduğu hizmet kapsamındaki içeriklerin hukuka aykırı kullanımını engelleme ve/veya yetkisiz 3. kişiler tarafından güvenli ve yasal olmayan yöntemlerle içeriklere erişimi engelleme amacıyla Eduhol Kullanıcı abonelikleri için belirlenen teknik kullanım kriterlerini ya da Eduhol Premium Paketinin özelliklerini ve fiyatlarını ya da Eduhol Reklam Paketinin özelliklerini ve fiyatlarını gerekli görüldüğünde değiştirilebilmektedir.

 

10. EDUHOL İÇERİK HİZMETİ’NE ERİŞİLEBİLECEK OLAN DONANIM VE YAZILIMLARA İLİŞKİN BİLGİLENDİRME

EDUHOL uygulaması kapsamında Tüketiciler sunulan servislerden yararlanmak için uygun bir internet bağlantısına sahip olmalıdır. EDUHOL Uygulaması, Tüketici’nin kullanım türüne göre sabit internet veya mobil internet üzerinden veri akışı ile gerçekleşen bir servis olması sebebiyle Tüketici’nin bağlantı kurduğu internet paketinin kotasını etkileyebilmektedir. Bu bağlamda yayın akış boyutlarına göre Tüketicilerin bağlantı kurmuş olduğu internet paketlerine etki eden kota tüketimi değişiklik gösterebilmektedir.

 

11. YETKİLİ HUKUK

İşbu Sözleşme’nin geçerliliği, yorumlanması ve uygulanmasından doğacak sair uyuşmazlıkların çözümünde Türk hukuku uygulanacaktır.

Taraflar arası hukuki ilişkinin yabancılık unsuru taşıması halinde Tüketici, çıkabilecek tüm hukuki sorunlarda kanunlar ihtilafı kurallarına bakılmadan Türk hukukunun uygulanacağını, Türk Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun’un kanunlar ihtilafı kaidelerinin uygulanmasını talep etmekten feragat ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

12. TÜKETİCİ ŞİKAYETLERİ VE UYUŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ

Tüketici EDUHOL tarafından sunulan hizmetlere ilişkin şikayetlerini support@eduhol.com mail adresi üzerinden iletebilir. Bununla birlikte tüketici şikâyet ve itiraz başvuruları, Bakanlıkça her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde, Tüketici’nin ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya tüketicinin ikametgahında bulunan Tüketici Mahkemesine yapılabilecektir.

 

13.DELİL SÖZLEŞMESİ

Tüketici, işbu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda EDUHOL’ün resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veri tabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

14. ÇEŞİTLİ HÜKÜMLER

a) İşbu Sözleşme’nin herhangi bir hükmünün veya Sözleşme’de yer alan herhangi bir ifadenin geçersizliği, yasaya aykırılığı ve uygulanamazlığı, Sözleşme’nin geri kalan hükümlerinin yürürlüğünü ve geçerliliğini etkilemeyecektir.

b) EDUHOL platformunu bilgilendirme ve güncellemeler bakımından düzenli kontrol etmek Tüketici’nin sorumluluğundadır.

c) Elektronik ortamda onaylanacak olan işbu Sözleşme alım yapılması akabinde Tüketici tarafından bildirilen elektronik posta adresine EDUHOL tarafından gönderilecektir.

 

15. YÜRÜRLÜLÜK

Tüketici, Site üzerinden verdiği siparişe ait ödemeyi gerçekleştirdiğinde işbu sözleşmenin tüm şartlarını kabul etmiş sayılır. EDUHOL siparişin gerçekleşmesi öncesinde işbu sözleşmenin sitede Tüketici tarafından okunup kabul edildiğine dair onay alacak şekilde gerekli yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür.